Kayseri’de Katliama Karşı Eylem Yapılacak

Kayseri’de sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşı eylem yapılacak.

Kayseri'de sahipsiz sokak hayvanlarının

Kayseri’de faaliyet gösteren Kayhakder Kayseri Hayvanları Koruma Derneği organizatörlüğünde Kayseri halkı katliama hayır demek için buluşuyor.

1 Haziran 2024 cumartesi günü saat 14:30’da Cumhuriyet meydanında sokak hayvanları tasarısına karşı eylem yapılacak. Hayvanların “uyutma” adı altında katledilmesin öngören tasarı ortadan kalkıncaya kadar mücadeleye devam edilecek.

1 Haziran’da Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda Katliamlara Hayır demek için buluşuyoruz. Sen varsan onlar yaşar. Ayrıntılı bilgi almak için 05374978324 nolu telefonu arayabilirsiniz.

AKP’nin Türkiye Büyük Millet Meclis’in (TBMM) gündemine getirmesi beklenen sokak hayvanlarının 30 gün içinde sahiplenilmemesi üzerine ‘uyutulma’ adı altında öldürülmesi hakkındaki yasal düzenleme Kayseri’de de protesto edilecek.

Sokak hayvanlarının öldürülmesini içeren ve İngiltere’de uygulanan düzenlemenin Türkiye’ye uyarlanması hazırlığına hayvan hakları savunucuları tepkili. Hayvan hakları savunucuları uyutmayı ‘katliam’ olarak değerlendirirken, yasa hazırlıklarına karşı eylemler planlanıyor.