Kayseri’de Havalar Ne Zaman Isınacak

İlkbahar mevsiminde olduğumuz bu günlerde havalar mevsim normallerinin altında seyrediyor. Peki havalar ne zaman ısınacak ?

İlkbahar mevsiminde olduğumuz bu

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre Kayseri’de önümüzdeki günlerde nasıl olacak ? Kayseri bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği, yarın (Perşembe) Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde de mevsim normallerinin altında seyredeceği öngörülüyor. Hafta boyunca yurdun iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Kayseri 5 günlük hava tahmini

16 Mayıs Perşembe – Sağanak yağışlı, 21 derece
17 Mayıs Cuma – Sağanak yağışlı, 21 derece
18 Mayıs Cumartesi – Gök gürültülü sağanak yağışlı, 24 derece
19 Mayıs Pazar – Çok bulutlu, 26 derece
20 Mayıs Pazartesi – Gök gürültülü sağanak yağışlı, 27 derece

Meteorolojinin son hava tahmin raporuna göre hava sıcaklığının en yüksek 27 derece olması beklenen Kayseri’de perşembe, cuma, cumartesi ve pazartesi günü havanın sağanak yağışlı olması bekleniliyor.

Sağanak yağışı, diğer yağış şekillerinden ayıran özellikler; süresinin kısa olması, yağışın ani başlayıp ani bitmesi, yağış yoğunluğunun ani değişimi ve gökyüzünün görüntüsünün hızlı değişimidir.