Kayseri Bu Hafta Sonu Hava Durumu

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü ve Kayseri Valiliği duyuru yayınlayarak ilimizde yaşayan vatandaşları uyardı.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

25 Mayıs ve 26 Mayıs cumartesi ve pazar Kayseri için detaylı hava durumu, sıcaklık, nem ve yağış bilgisi yayınlandı.

Hafta sonu Kayseri bölge genelinin çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kayseri’de cuma günü sabah saatlerinde başlayan yoğun yağış zor anlar yaşattı. Kayseri’de adete bardaktan boşanırcasına yağmur yağdı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bölge genelinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su basını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kayseri il genelinde Gök gürültülü sağanak yağışların 28 Mayıs Salı akşamına kadar süreceği tahmin ediliyor. Kayseri’de bu hafta sonu sağanak yağışlar devam edecek.

Kayseri’de bu hafta sonu hava durum raporu aşağıdaki gibidir.

25 Mayıs 2024 Cumartesi : GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI, Gündüz 22, Gece 9 derece olacak.

26 Mayıs 2024 Pazar : GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI, Gündüz 23, Gece 9 derece olacak.

Yağışlı havalarda yollar kayganlaşabilmekte ve araç sürücüleri çeşitli görüş sıkıntıları yaşayabilmektedir. Yağmurlu havada araç kullanmak için kendilerine yeterli derecede güvenmeyen sürücüler, yağmurun dinmesini bekleyebilirler. Çok gerekli olmadığı müddetçe yağışlı hava koşullarında araç kullanılması önerilmemektedir.