reklam ver kayseri

Hesaplara Paralar Yattı, Kontrol Edin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı duyurdu. Hesaplara paralar yatırıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı duyurdu.

Kasım ayına ilişkin 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıkları hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldı.

Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda kasım ayına ilişkin 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadelerini kullandı.

kredi para

Emekli ikramiyelerinin de 15 Kasım tarihine kadar yatırılması bekleniliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tek defaya mahsus emeklilere 5 bin TL ikramiye verileceğini duyurmuştu. Bu ikramiyeden dul ve yetim maaşı alanlar da yararlanabilecek.

Kişi sigortalı eşinden dolayı 75 oranında aylık alanlar 5 bin TL ikramiyenin de yüzde 75’lik kısmını alacaklar. Ölüm aylığını yüzde 50 oranında alan hak sahipleri 5 bin TL’nin yüzde 50’lik kısmını alacaklar. Yetim aylığı alanlar ise yüzde 25’lik kısım haklarını alacaklar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışmayan emeklilere tek seferlik verilecek 5 bin liralık ikramiye ödemesinin, 15 Kasım’ı geçmeyeceğini söyledi. Bu kapsamda ikramiyelerin 1 hafta içerisinde hesaplara yatırılması bekleniyor.