reklam ver kayseri

Dikkat ! Google Hesapları Kapatılıyor

Google artık kullanılmayan hesapları komple kapatacak.

Google artık kullanılmayan hesapları

Google Etkin Olmayan Google Hesabı Politikasını güncelledi. Politikaya göre 2 yıl boyunca kullanılmayan bir hesabı komple kapatacak.

Bu politika kişisel Google Hesabınız için geçerlidir. Google şirketi en az iki yıl boyunca etkin olmamanız durumunda o üründeki verileri silme hakkını saklı tutar. Bu, her ürünün etkin olmama politikalarına göre belirlenir. Google hesabınıza bağlı, Youtube, Gmail, Fotoğraflar, Google Drive, Google Play hesaplarınızdaki verilerde silinecektir.

google

Google Hesabınızın 2 yıl boyunca kullanılmaması durumunda, Google Hesabınızın etkin olmadığı kabul edilir ve tüm içeriği ve verileri silinebilir. Bu gerçekleşmeden önce Google, aşağıdakileri yaparak size hesabınızda bir işlem yapma fırsatı verecektir:

  • Google Hesabınıza e-posta bildirimleri gönderme
  • Varsa kurtarma e-postanıza bildirim gönderme

Google ürünleri, hesabınızın söz konusu üründe 2 yıl süreyle kullanılmaması durumunda verilerinizi silme hakkını saklı tutar.

1 Aralık 2023, bu politika nedeniyle bir Google Hesabının silineceği en erken tarihtir. Bu tarihe kadar hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Google Hesabınızı istediğiniz zaman kendiniz de silebilirsiniz. Google Hesabınızı geçici olarak askıya alabilirsiniz. Askerlik gezileri, hapis cezaları, dini ziyaretler vb. durumlarda hesabınızın askıya alınmasını isteyebilirsiniz.

Google hesabınızın kapanmaması için 2 yıl dolmadan giriş yapmalısınız.