Depremzede Öğretmenler Atama Bekliyor

Depremzede Öğretmenler Atama Bekliyor

Depremzede Öğretmenler Atama Bekliyor

Deprem Bölgesi Özel Kurum Öğretmenler Platformu depremzede öğretmenler için atama bekliyor..

6 Şubat günü başlayan deprem felaketi zincirinde bir çok vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü henüz içimizden atabilmiş değilken şimdi kalanların acı tablosuyla yüz yüze kaldık.

Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay şüphesiz depremin yıkıcılığını iliklerine kadar hisseden başlıca illerdendi. Eğitim sektörünün tam anlamıyla sekteye uğraması da hem bölgede kalan öğrencilerin hem de öğretmenlerin daha büyük sıkıntılara girmesine neden olmuş durumda.

Öğrencilerin başka illere nakledilmesi, kurumların çoğunun ağır hasarlı olması özel okullar ve çalışanları mağdur olmuş durumda. Daha önce Covid-19 pandemisinde özel sektör  öğretmenleri “kısa çalışma ödeneği” gibi cüzi miktarda maaşlarla ayakta kalmaya çalışmış, hem maddi hem de manevi olarak son derece yıpranmıştı. Şimdi de deprem felaketiyle ailelerini, evlerini ve işlerini yitirmiş durumdalar.

Dünya çapında “Asrın felaketi” olarak nitelenen bu felakette onlara destek olunmalı, Devletimizin şefkatli ve güçlü kollarıyla sarılmalıdır. Bu bağlamda zaten Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Özel Sektör Öğretmenleri en azından maddi güvence altına alınarak OHAL kapsamında uygun kadrolara yerleştirilmelidir.

Deprem Bölgesi Özel Kurum Öğretmenler Platformu