X (Twitter)’den Nasıl Para Kazanılır ?

X (Twitter) sosyal medya uygulamasından nasıl para kazanabilirsiniz. İşte Detaylar

X (Twitter) sosyal medya

X sosyal medya platformunda artık para kazanmanız mümkün.

Peki, X’ten nasıl para kazanılır? Bunun yollarını web sitemizde bulabilirsiniz. X, gönderilerinizden para kazanmak için kullanabileceğiniz çeşitli para kazanma seçeneklerine sahiptir.

Öncelikle X’den para kazanmak için doğrulanmış profile geçmeniz gerekmektedir. Aylık 300 TL vererek öncelikle premium abonesi olmanız gerekmektedir. Ayrıca X Reklam Geliri Paylaşımına hak kazanmak için en az 18 yaşında olmanız ve en az 500 takipçiniz olması gerekiyor.  Ayrıca son 3 ay içinde 5 milyon gösterime sahip olmanız gerekiyor.

X, 50 dolardan fazla gelir elde ettiğinizi belirlediği sürece ödeme alacaksınız.

Nasıl para kazanacaksınız ?

İçerik Paylaşarak

Uygulamada her gün gönderi paylaşmanız gerekiyor. X, gösterimlere göre size para veriyor. Sizin paylaştığınız içeriklerde bir reklam göründüğünde sizde para kazanıyorsunuz.

Bahşiş Alarak

X sosyal medya hesabınızda içerik paylaştığınızda takipçileriniz size hediye bahşiş göndererek para kazanabilirsiniz. X hesabınızda Bahşişler’i etkinleştirmek için Profili Düzenle’ye gidin ve Bahşişler’e tıklayın. 

Abonelik Alarak

X hesabınıza takipçileriniz abone olarak sizde para kazanabilirsiniz. Ayrıca yalnızca abonelere özel Alanlar oluşturabilir ve herkese açık olan ancak yalnızca abonelerin yanıt verebildiği tweetler gönderebilirsiniz. Aboneler, abone oldukları bir profile yanıt verdiklerinde adlarının yanında bir rozet görecektir.

X Aboneliklerine hak kazanmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve en az 500 aboneye sahip olmanızın yanı sıra, X Premium’a abone olmanız ve aktif bir X kullanıcısı olmanız da gerekir. 

Türkiye’deki bazı içerikler üreticileri de ödeme alıyor, para konusunda direkt olarak Stripe platformu kullanılabiliyor. Stripe resmi olarak Türkiye’de yer almıyor olmasına rağmen Türkiye’deki bireysel banka hesaplarına para gönderilebiliyor.

Para kazanmaya başlamak için TIKLA