Uzaylı Kayseri’ye Geliyor

Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı Kayseri’ye geliyor. İşte detaylar…

Türkiye’nin İlk Astronotu Alper

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı şehir şehir dolaşarak deneyimlerini vatandaşlara anlatmaya devam ediyor. Gezeravcı 22 Mart Cuma günü saat 13.45’te Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) 15 Temmuz yerleşkesindeki kongre ve kültür merkezinde öğrencilerle bir araya gelecek.

Uzaya çıkan ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı, 21 Mart 2024 Perşembe günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’la birlikte Kahramanmaraş’ta idi. Kahramanmaraş’tan sonra Kayseri’de olacak.

İlk Türk Astronot Alper Gezeravı, geçtiğimiz aylarda Uzay’a gitmişti. Gezeravcı’nın uzay macerası vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, 19 Ocak 2024 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gitmek üzere yola çıkmıştı.

14 gün boyunca uzayda kalan ve deneysel çalışmalar yapan Alper Gezeravı, deneyimlerini anlatmak için vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Şehir şehir gezen Alper Gezeravcı’nın şimdi ki durağı ise Kayseri oluyor. 22 Mart Cuma günü saat 13.45’te Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) 15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluşacak olan Gezeravı’yı meraklı bekleyiş sürüyor.