Türk Astronot Alper Gezeravcı Uzaya Gidiyor, Canlı İzle

Tükiye Cumhuriyeti tarihinin ilk insanlı uzay görevi Florida eyaletinde gerçekleştirilecek. Bu anı, NASA, Axiom Space canlı yayınla verecek.

Tükiye Cumhuriyeti tarihinin ilk

Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı ve 3 astronot uzay aracına bindi. Canlı yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın da içinde bulunduğu uzay yolculuğu, SpaceX tarafından planlanan Axiom 3 uçuşu, son açıklamaya göre bugün gerçekleşiyor.

Gezeravcı’nın da üyesi olduğu Ax-3 misyonunun, SpaceX Dragon uzay aracıyla NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) 18 Ocak’ı 19 Ocak’a bağlayan gece TSİ 00:49’da gerçekleşmesi planlanıyor. 

Cumhuriyet tarihinin ilk insanlı uzay görevi Florida eyaletinde gerçekleştirilecek. Bu anı, NASA, Axiom Space ve birçok TV kanalı canlı yayınla verecek.

Nefeslerin tutulacağı o anlar, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir çok kentte meydanlardan izlenecek. Peki internetten canlı yayın olarak nasıl izlenir ?

Fırlatma töreni; Konya Bilim Merkezi, Bursa Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), Bilim Üsküdar, Antalya Bilim Merkezi, Gaziantep Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi, Aksaray Bilim Merkezi, Trabzon Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ile Kayseri Bilim Merkezi‘den de izlenebilecek.

Kapsülden ilk fotoğraf geldi. Alper Gezeravcı, cam kenarında yer aldı.

Canlı İzlemek için :