Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tiktok Laz Kızı Mahkeme’de İfadesi

Tiktok uygulamasında müstehcen canlı yayın yaparak para kazanan Laz Kızı lakaplı G.D tutuklanmıştı.

Tiktok uygulamasında müstehcen canlı

Tiktok uygulamasında müstehcen canlı yayın yaparak para kazanan Laz Kızı lakaplı G.D tutuklanmıştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı yayınlardan saatte 100 bin lira topladığı öne sürülen fenomen ‘Laz Kızı’ Ahlak Büro Amirliği tarafından gözaltına alındı.

34 yaşında olan laz kızı isimli G.D ifadesinde 5 aylık hamile olduğunu açıkladı. Laz Kızı 34, resmi nikahla değil, imam nikahıyla evlidir ve sosyal medya yayınlarına kocasıyla birlikte katılmıştır. Laz kızı ifadesinde yanlış bişey yapmadığını sadece yayın yaptığını belirtti.

Adli makamlara sevk edilen G.D, yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrolle serbest bırakıldı.

Laz kızı lakaplı bayanın canlı yayınları : https://www.tiktok.com/find/laz-kizi-34-canli-yayin?lang=tr-TR

Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaparak bahsi geçen içerikle ilgili erişim engeli talebinde bulunduklarını belirtti. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan bir TikTok kullanıcısının uygunsuz görüntülerle hediye ve bağış toplaması haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberlere konu olan sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımlarda; çocukların psikososyal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek, çocukların ihmal ve istismarı ile kadınlara yönelik hakaret içerikli, küçük düşürücü, kişi onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte görsellere yer veren görüntülerin yer aldığı anlaşılmıştır. 

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce bahsi geçen içeriğin kaldırılması, erişimin engellenmesi talebinde ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.”