Staj Yeri Nasıl Bulunur ?

Staj yeri aramak artık çok kolay. Türkiye İş Kurumu 81 ilde 156 hizmet merkezi ile öğrencilere staj yeri buluyor.

Staj yeri aramak artık

Staj, herhangi bir meslek edinecek olan kimsenin geçirdiği uygulamalı öğrenme dönemi ve bu kimsenin, meslek bilgisini artırmak için bir kurumun bir veya birçok bölümünde çalışarak geçirdiği dönemdir.

Staj Portalı lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin özel sektör işyerlerinde durumlarına uygun açık staj pozisyonlarını görmeleri ve işverenlerin de talep ettikleri staj pozisyonlarında aradıkları nitelikteki stajyer adaylarının firmalarında staj yapma imkanı sağladığı diğer İŞKUR hizmetleri gibi tamamen ücretsiz bir platformdur.

Üniversite öğrencileri için staj yapmak, deneyim kazanmanın en iyi yollarından biri olarak görülmektedir. Ancak öğrenciler staj yeri ararken çeşitli zorluklarla karşılaşabilirler.

Staj Portalı İŞKUR’un sunduğu diğer hizmetler gibi ücretsizdir. Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine staj yapma imkanı sağlayan platforma giriş yapmak için TIKLA

Staj aramak için aslında her zaman çok uzaklara bakmak gerekli değildir. Elinin altındaki elektronik cihazlar sayesinde sandığından daha hızlı ve kolay bir şekilde staj bulabilirsin. Bunun için yapman gereken Google’a girmek ve staj ilanları, staj yeri bul gibi sorgular aratmak olacak. Eğer aklında net bir sektör varsa sektörün ismini yazarak staj ilanları aratman daha net sonuçlar almana yardımcı olacaktır.

Staj yapmak isteyenler İŞKUR’dan staj yeri bulabilir. İşkur’a yukardaki linkten giriş yapıp staj ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.