Son dakika! Kayseri için Uyarı Üstüne Uyarı Verildi

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Kayseri ili için uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Pazar günü içi çok önemli uyarı geldi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

Kayseri’de cumartesi günü sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Çatılar uçtu ve arabaların camları kırıldı.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Kayseri için Kuvvetli Gökgürültülü Sağanak Yağış uyarısında bulundu.

Buna göre, 09.06.2024 Pazar günü Niğde, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Bayburt, Kars ve Ardahan çevreleri ile Trabzon’un, Rize’nin ve Artvin’in iç kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kuvvetli yağışların pazar günü saat 12:00 gibi başlayıp, akşam saat 20:00’ye kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Ani Sel – Su Baskını – Yıldırım – Heyelan – Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuz durumlar için dikkatli olunmalıdır.

Kayseri’de 10 Haziran pazartesi gününden itibaren sıcak havaların süreceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta ilimizde havanın bulutlu ve hava sıcaklıklarının en yüksek 30 ila 34 derece olması bekleniliyor.

Kayseri ve çevresi dikkat !

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; (Pazar) öğle saatlerinden sonra Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor.

Kayseri Valiliğinden Uyarı !

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; 09.06.2024 Pazar günü öğleden sonra Kayseri çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. 

Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgâr, kısa süreli fırtına gibi oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli olmaları gerekmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.