Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin Yeni İsmi

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ne yeni isim önerisi geldi.

Recep Tayyip Erdoğan Millet

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi 27 ve 29 Ekim tarihlerinde açılıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Kayseri Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinin yapımı tamamlandı. Maliyeti 1 milyar lirayı geçen, 1 milyon 260 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin isminin 100. Yıl Cumhuriyet Millet Bahçesi’ olarak değiştirilmesi talep edildi.

Cumhuriyet’in 100. Yılına denk gelmesiyle CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, açılacak olan ‘Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ isminin ‘100. Yıl Cumhuriyet Millet Bahçesi’ olarak değiştirilmesini önerdi. Aşkın Genç, önerisini X isimli sosyal medya platformundan duyurdu.

kayseri-millet-bahcesi
kayseri-millet-bahcesi

Genç sosyal medya hesabından açıkladı.

‘Kayseri kamuoyuna açık çağrıda bulunuyorum, Bu hafta Kayseri’de açılacak Millet Bahçesinin adı 100. YIL CUMHURİYET MİLLET BAHÇESİ olsun. Hem geçmişimize saygımızı gösterelim hem de geleceğimize bir miras bırakalım. 100. yılda bir kez daha söylüyoruz; Yaşasın Cumhuriyet.’

Bu ay sonu açılacak olan Kayseri’deki Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi Türkiye’mizdeki ikinci büyük millet bahçesi olacak.