Ramazan Ayının İlk 5 Günü Hava Durumu

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Ramazan ayının ilk 5 günü Kayseri ve Bazı İlçelerinde Hava Tahminini yayınladı.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

Kayseri’de Ramazan ayının ilk günleri bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği, gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise, mevsim normallerinin altında seyredeceği öngörülüyor.

ZİRAİ DON UYARISI:

Zirai faaliyetlerin başladığı bölgelerde, gece ve sabah saatlerinde hafif ve yer yer orta kuvvette olmak üzere zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SİS-PUS, BUZLANMA VE DON UYARISI:

Bölgede geçitler ve yüksek kesimler başta olmak üzere, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis-pus hadisesi görülebileceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.)karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu yılki Ramazanda hava nasıl olacak, yağış var mı? Pazartesi günü Ramazan 2024 başlıyor. Ramazan ayında oruç tutacak olan kişiler hava durumunun nasıl olacağını da araştırıyor. Ramazanda hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji tarafından Ramazan’ın ilk haftası için son tahminler.

TarihHava DurumuHava Sıcaklığı
11 Mart 2024 PazartesiPUS-3/11
12 Mart 2024 SalıPUS0/17
13 Mart 2024 ÇarşambaPARÇALI BULUTLU0/17
14 Mart 2024 PerşembeYAĞMURLU0/14
15 Mart 2024 CumaYAĞMURLU2/10

Kayseri’de ramazanda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyredeceğinden dolayı oruç tutanlar için rahat bir gün olacaktır. Kayseri’de ramazanın 4 ve 5.günü perşembe ve cuma günleri yağmur bekleniyor.