Oy Kullanacaklara Uyarı Geldi ! | GarajKayseri.com
Oy Kullanacaklara Uyarı Geldi ! | GarajKayseri.com
Oy Kullanacaklara Uyarı Geldi !

Oy Kullanacaklara Uyarı Geldi !

Oy kullanırken dikkat! İletişim Başkanlığı herkesi uyardı.

”Oy kullanılan zarfların içerisine, birleşik oy pusulasından başka hiçbir şey (not, nesne vb.) konulmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanılan oy geçersiz sayılmaktadır.”

Türkiye, 14 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimleri için sandık başına gitti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylardan hiçbiri yüzde 50+1 salt oy çoğunluğunu sağlayamadığı için seçimler 2. tura kaldı.

28 Mayıs pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılacak oy pusulası şu şekildedir.

IMG 20230520 202908 908

Türkiye’deki 28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi kapsamında yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin oy verme işlemleri başladı. Oy kullanmaya giderken dikkat edilmesi gereken bazı maddeler tekrar gündeme geldi. İletişim Başkanlığı bu konuda vatandaşları uyardı.

İkinci tur seçimlerin ardından oy kullanmayan seçmenlere ceza tebligatı gönderilir. Bu tebligatta oy kullanmama cezası ödeme bilgileri yer alır. Ödemeler Maliye Bakanlığı’na, PTT gibi belirlenen kurumlar aracılığıyla yapılabilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Garaj Kayseri Garaj Kayseri Web Sitemizde ; Kayseri ve Türkiye Haberleri, Trafik Haberleri , Araba Teknik Bilgiler ile ilgili yazılar bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar