O Tarihte Türkiye'de Işıklar Kapatılacak | GarajKayseri.com
O Tarihte Türkiye'de Işıklar Kapatılacak | GarajKayseri.com
O Tarihte Türkiye’de Işıklar Kapatılacak

O Tarihte Türkiye’de Işıklar Kapatılacak

Dünya saati etkinliği her yıl 2007’den beri Mart ayının son cumartesi günü yapılmaktadır.

Bu yıl iklim krizi ve doğa kayıplarına dikkat çekmek için ‘Dünya Saati’ etkinliğinde Türkiye’deki bütün ışıklar kapatılarak, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anılacak.

Bu yıl etkinliğe 25 Mart 2023 cumartesi günü Türkiye’de katılacak.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı çağrısıyla etkinlik bu yıl 25 Mart 2023 cumartesi günü akşam 20:30-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Bu saatlerde her yerde ışıklar kapatılacak.

WWF-Türkiye, Dünya saatinde depremden etkilenen bölgelerin afetlere dirençli şekilde inşa edilebilmesi için seferberlik çağrısında bulunuluyor.

WWF-Türkiye açıklaması şu şekildedir.

“6 Şubat’ta adeta zaman durdu. Bir doğa olayı olan depremin afete dönüşmesinin yarattığı büyük tahribat ile ülkece yasa boğulduk. 16 yıldır dünyamızın geleceği için atılması gereken adımlara dikkati çekmek amacıyla bir saatliğine kapattığımız ışıkları, bu kez kayıplarımızı anmak için kapatacağız. Bu yıl Dünya Saati, bizim için ülke tarihimizin en sarsıcı depremlerinin kayıplarını anma saati”

YAZAR HAKKINDA

Garaj Kayseri Garaj Kayseri Web Sitemizde ; Kayseri ve Türkiye Haberleri, Trafik Haberleri , Araba Teknik Bilgiler ile ilgili yazılar bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
dünya saati

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar