Mix Avm Kime ve Kaça Satıldı

Kayseri’nin en ünlü AVM’lerinden olan MİX AVM satışa çıkarılmıştı ve sonunda AVM satıldı. Bakın kime satıldı.

Kayseri'nin en ünlü AVM'lerinden

Kayseri’nin ünlü AVM’lerinden olan MİX AVM, Ankara firması olan Hestaş Madencilik Petrol İnşaat Haritacılık Ticaret A.Ş’nin ortakları; Hüseyin Acar, Oğulcan Acar, Sevda Acar oldu. AVM’ye Kayseri’den alıcı çıkmadı.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan 2016 yılında hizmete açılan MİX AVM sonunda satıldı. Daha önce de MİX AVM bir çok kez satışa çıkarılmasına rağmen talipli bulunamamıştı. Kayseri Mix AVM, ilk olarak 20 Temmuz 2023 tarihinde ihaleyle satışa çıkarıldı. Ancak gelinen süreçte AVM bir türlü satılamamıştı.

mix avm
mix avm

21 mağazanın yer aldığı ‘Anadolu’nun ilk yaşam merkezi’ sloganıyla açılan ve 7 yıldır hizmet veren AVM için ihale yapıldı. Özellikle gençlerin uğrak noktası olan AVM 5834,40 m² Yüzölçümlü Arsa Üzerinde 3070 m² -2.Bodrum Kat, 3070 m² -1.Bodrum Kat, 3037 m² Zemin Kat , 2635 m² 1. Kat, 1192 m² 2.Kattan oluşan 5 katlı bir yaşam merkezi olarak biliniyor.

Başyazıcı Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin sahibi Ömer Başyazıcı’ya ait olan MİX AVM, Ömer Başyazıcı’nın borçlarından dolayı Ziraat Bankası’na geçmişti. Ziraat Bankası Mix Avm’yi birçok kere ihaleye çıkardı. Hiç birinde satış gerçekleşmemişti. Son yapılan ihalede ise MİX AVM Ankara firması olan Hestaş Madencilik Petrol İnşaat Haritacılık Ticaret A.Ş  firmasına sattı.Melikgazi İlçesi, Alpaslan Mahallesi, Aşıkveysel Caddesi üzerinde bulunan Kayseri Mix Avm için Ziraat Bankası gayrimenkul satış sayfasındaki ihale ile satışa dair duyuru yer aldı. 

Sadece peşin teklif istenen AVM’nin ihalesine yönelik teminat bedeli 11.400.000 TL olarak belirtilirken, ihalenin başlangıç bedeli ise 190.000.000 TL

Daha önce 190.000.000 TL’den satışa çıkarılan MİX AVM’nin Yapılan ihalede kaç liraya satıldığı ise bilinmiyor.