Kuru Otlar Üstüne Nerede Çekildi ?

Nuri Bilge Ceylan yapımı Kuru Otlar Üstüne filmi nerede çekilmiştir ?

Nuri Bilge Ceylan yapımı

Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğinde ve Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici, Ece Bağcı, Erdem Şenocak oyuncularının oynadığı ve 3 saat 17 dakika süren bir drama filmi olan Kuru Otlar Üstüne nerede çekildi.

Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın üstlendiği “Kuru Otlar Üstüne” filmi İstanbul’a atanmak isteyen Samet karakterinin hikayesini konu alıyor. Ücra bir kasabadaki zorunlu görevinin bitmesine az bir süre kala öğrencisini taciz etmekle suçlanan Samet, düştüğü bu karanlıktan meslektaşı Nuray’a tutunarak çıkmaya çalışır.

Kuru Otlar Üstüne filminin çekimleri Mart 2021’de Erzurum’un Karayazı ilçesinin köylerinde çekilmeye başlandı. İncesu, Erzurum ilinin İspir ilçesine bağlı bir kırsal mahalledir. 

Film Aşağı İncesu Ortaokulunda çekilmiş olup, Aşağı İncesu Mahallesi ilçe merkezine 25 km uzaklıktadır. Karayazı´nın en büyük köylerinden biridir. Doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve etkileyici manzaralarıyla bilinen bu köy, filmdeki sahnelerin gerçekçi bir şekilde yansıtılmasına katkıda bulunmuştur.

Kuru Otlar Üstüne filmi 2024 yılında Netflix’te izleyicilerle buluşmuştur. Filmi Netflix’ten izleyebilirsiniz.