reklam ver kayseri

Kocaeli’ye Şehit Ateşi Düştü. Samet Aslan Nereli ?

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütlerinin taciz ve sızma girişimi sonucunda Uzman Çavuş Samet Aslan’ın şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit

Pençe-kilit operasyonu bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi sonucu P.UZM.ÇVŞ. SAMET ASLAN Şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütlerinin taciz ve sızma girişimi sonucunda Uzman Çavuş Samet Aslan’ın şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 11 Ocak 2024 tarihinde, BTÖ mensuplarınca düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde P. Uzm. Çvş. Samet ASLAN şehit olmuş bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde aslen Amasyalı olan ve ailesi Kocaeli Çayırova’da ikamet eden Uzman Çavuş Samet Arslan şehit oldu.

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Vali Seddar Yavuz’un acılı ailenin evine gittiğini açıkladı. Acı haberi sosyal medyadan duyuran Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi şu ifadeleri kullandı:

“Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan Çayırovalı hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Samet Arslan’ın ailesine Kocaeli Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve Kaymakamımız Ahmet Önal ile birlikte taziye ziyaretinde bulunduk. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Makamın ali mekanın cennet olsun şehidim”