Kayserilinin Kurnazlık Hikayesi :)

Kayserililer kurnaz olarak bilinmektedir. Hatta kendi eşini bile kandırabilir 🙂 İşte Kayserilinin kurnazlık hikayesi..

Kayserililer kurnaz olarak bilinmektedir.

Kayserilinin biri evlenmeye karar vermiş. Evlenmeden önce karısıyla bir anlaşma yapmış. Demişki ;

Hayatım ikimizde çalışıyoruz. ‘Ev kirasını ömür boyu sen ödeyeceksin’, ‘evin giderlerini de ben karşılayacağım’ demiş ve bu kadının aklına yatmış.

Tabi bu arada her yıl evin kirasına gelen zamda dolayı kadın karşılamaya devam etmiş. Ve adam ölmüş..

Aslında evin sahibi kocası olduğu ortada çıkmış 🙂

Başka bir Kayserili Hikayesi :

Bir gün Kayserilinin biri İstanbul’a iş aramaya gider ve gezerken fabrikanın birinde iş ilanı görür güvenliğe gider oda müdürün yanına gönderir. Selamünaleyküm der ve müdürün odasına girer müdürde Aleykümselam der buyur nasıl yardımcı olabilirim diye adama sorar. Adam; Ben iş müracaatı için geldim der. Müdür adamın konuşmasından Kayserili olduğunu anlar ne iş yaparsın diye sorar. Adamda ne iş olursa yaparım yeter ki iş olsun der. Müdür gülmeye başlar, adam müdür gülünce acaba yanlış bir şey mi söyledim der. Kendi kendine müdür hemşerim sen nerelisin der, adam Gayseriliyim deyince müdür yine güler adam niye gülüyorsunuz deyince müdür bende Gayseriliyim de ondan gülüyorum. Adam dayanamaz sorar müdürüm sen kaç senedir burda müdürsün? Müdür 3 senedir niye sordun? Adam daha bu fabrikayı 3 senedir üstüne yürütemedin mi sen nasıl Gayserilisin deyince müdür yürütmeye yürütecektim de fabrikanın sahibi de Gayserili.. =)

TRENDE YOLCULUK

Kayseri`li, trende yolculuk etmekte… Karşısında oturan zatla tanışır. Dereden tepeden konuşurlarken:

-Gel seninle birbirimize bilmece soralım der.
-Önce ben sorayım; bilirsen ben sana bin lira veririm. Bilemezsen 10 bin liranı alırım. Sonra sen bana sorarsın; bilirsem 10 bin liranı alırım, bilemezsem bin lira veririm.
-Tamam, der adam, sor bakalım
-Söyle öyleyse: Üç ayaklı hayvan nerde yaşar? Öteki yolcu düşünür, bilemez:
-Al 10 bin lirayı. Şimdi ben de sana aynı soruyu soruyorum: Üç ayaklı hayvan nerde yaşar? Kayseri`li, hiç düşünmeden, aldığı 10 bin liranın bin lirasını geri verir.
-Al şu bin lirayı. Ben de bilmiyorum.