reklam ver kayseri

Kayseri’deki Şule Öğretmen Kim ?

Kayseri’de bir ilkokulda görev yapan Şule öğretmen, her sabah öğrencilerini dans eşliğinde sınıflara alıyor.

Kayseri’de bir ilkokulda görev

Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda görevli Şule öğretmenin, her sabah pozitif ve sevgi dolu bir şekilde öğrencileriyle dans etmesi büyük beğeni topladı. Şule öğretmen sosyal medyada gündem oldu.

@suleogretmenle7renk instagram hesabından paylaştığı videoları gören herkes Keşke bu okulda okusak, Böyle öğretmenimiz vardı da biz mi okumadık yorumlarını yaptı.

Şule öğretmenin, her sabah pozitif ve sevgi dolu bir şekilde öğrencileriyle dans etmesi büyük beğeni topladı. Görüntüleri sosyal medyada yayılan Şule Öğretmen bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. 

Erü Kimya mezunu ve Kayseri’de Erciyesevler Mahallesi Tuna Caddesinde bulunan Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapan Şule Yüksel okuldaki öğrencileriyle birlikte eğlenceli dansıyla gündem oldu. Şule Yüksel ayrıca Halk oyunları 2. Kademe antrenörlüğü yapmıştır.

Yapılan birbirinden güzel yorumlarda vatandaşlar Şule Öğretmene destek verirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yönde de bir genelgesi mevcuttur.

Etkinlik hakkında bilgi veren sınıf öğretmeni Şule Yüksel, “Bu yaptığımız çalışma Milli Eğitim Bakanlığımızın temel eğitim kurumlarında çocuklarımızın ders öncesinde daha sağlıklı yaşam becerileri kazanmaları amacıyla planlanmış olan kültür fizik etkinliği. Bizde okulumuz olarak öğretmenler kurulu kararımızla bu etkinliği hayata geçirme kararı aldık ve komisyon oluşturduk. Bu komisyonda benimle birlikte öğretmen arkadaşlarımız her gün düzenli olarak sabah okul girişlerinde, hava şartları soğuk olursa diğer derslerde veya öğle arasında 3-5 dakikalık bir kültür fizik etkinliği yapıyoruz. Ben de çocuklarımızın dikkatini çekmek ve motivasyonunu artırmak amacıyla bu etkinliği müzikle birlikte uyguluyorum. Yöresel müziklerimizi kullanmaya özen gösteriyorum. Çocuklarımızın da bu istikamette bilgi edinmelerini, okulu sevmelerini, heyecan dolu bir şekilde derslere girmelerini sağlamak için yapıyoruz” dedi.

İşte sosyal medyada paylaşılan o video :