Kayseri’de Suya İndirim

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Kayseri’de suya indirim yapılacağını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Memduh Büyükkılıç, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla buluşarak 3 müjde verdi. Su faturalarına yüzde 20 indirim, yeni havalimanı binasının Cumartesi günü saat 23.00’ten itibaren hizmet vereceğini, Kayserispor’un da transfer tahtasının Salı günü açılacağının müjdesini verdi.

Kayseri’de vatandaşlar su fiyatlarının sabitlenmediğini ayrıca zamlandığını iddia ediyordu.

Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, Kayserililere birbirinden önemli 3 farklı müjde verdi. Su faturalarında yüzde 20 indirime gidecekleri müjdesini veren Büyükkılıç, “Üç müjdemiz var. Birincisi herkesi ilgilendiren bir konudur. Su fiyatlarını 1 sene sabitlemiştik. Bu defa bir adım daha atıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Şubat ayı meclisinde su paralarını yüzde 20 daha indiriyoruz. Zaten sabitlemiştik, şimdi de indirim yapıyoruz. 500 milyon TL daha gitti, bu insanlara feda olsun” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın bu müjdeleri vatandaşlar tarafından sevinçle ve heyecanla karşılandı.

Ayrıca vatandaşların taleplerini bir bir cevaplayan Büyükkılıç, “Öğrencilere müthiş destek veriyoruz, ihtiyacı olana bilet yüklüyoruz. Öğrencilere burs veriyoruz, internet, çay, çorba, bedava, suyun yüzde 50’si bedava, çamaşırını yıkıyoruz. Kartal Kavşağı Projesi de hazır, ihalesini yapıyor, kazmayı vuruyoruz” diye konuştu.