Kayseri’de Kasvetli Hava Bekleniyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Kayseri genelinde 2 gün boyunca kasvetli bir hava bekleniyor.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

Kayseri bölge genelinde havanın çok bulutlu, Kayseri ve Sivas’ın doğu kesimlerinin aralıklı hafif yağmurlu geçeceği, yağışların yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Kasvetli hava, solgun bir gökyüzü, ağırlığınca bir nemin sahip olduğu havadır. Dikkat ! baş ağrısı , halsizlik, melankoli ve depresif bir hale girebilirsiniz.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyredeceği öngörülüyor. Kayseri’de 2 gün boyunca sisli, yağmurlu, kasvetli bir havanın hakim olması bekleniyor.

Kayseri
Kayseri

Kasveti iliklerimize kadar hissedeceğimiz günlere başladık. Cuma ve cumartesi bol yağış var. Yerel dolu yağışları da var. Pazar gününden itibaren parçalı bulut var. Salı günü ise tekrar yağış var.

Kayseri’de şu ilçelerde karla karışık yağmur olacak: Akkışla, Bünyan, Felahiye, İncesu, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız ve Erciyes Kayak Merkezinde kar yağışı.

Kayseri’de şu ilçelerde ise sadece yağmur bekleniyor: Develi, Hacılar, Kocasinan, Melikgazi, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar.

Kayseri ve ilçelerinde hava sıcaklıkları şöyle olacak:

İlçeEn Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
Kayseri210
Akkışla110
Bünyan110
Develi311
Felahiye17
İncesu28
Özvatan-27
Pınarbaşı09
Sarıoğlan29
Sarız-39
Tomarza-210
Yahyalı011
Yeşilhisar311
Erciyes K.M.-41
Melikgazi010
Kocasinan-110
Talas210
Hacılar110