Kayseri’de İşlenen Cinayetler

Kayseri’de son günlerde cinayet vakaları artmaya başladı. Bir çok nedenden dolayı cinayet işlenmektedir.

Kayseri'de son günlerde cinayet

Kayseri’de son günlerde cinayet vakaları artmaya başladı. Bir çok nedenden dolayı cinayet işlenmektedir.

cinayet

Cinayet, bir kimsenin başka bir kimseyi bilerek öldürmesi eylemidir. Ülkemizde bir insanı kasten öldüren kişi, müebbet hapis cezası ile cezalandırılır. Madde 81- (1) Eğer tasarlayarak, eziyet çektirerek, kimyasal silahla, kendisini savunamayacak kişileri öldürme, kadına karşı, Bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak, Kan gütme ve töre gibi eylemlerle cinayet işleyen kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir. Madde 82- (1)

Cinnet getirme, ekonomik sorunlar, kıskançlık, kavga, namus cinayeti, sokak kavgası, hakaret gibi sebeplerin cinayete yol açan durumların başında gelmektedir.

Kayseri’de 2023 yılında işlenen cinayetler nelerdir ?

16 Eylül 2023

Kayseri’de polis memuru Şükrü K., emniyet binasında tartıştığı Süleyman S.’yi beylik tabancasıyla ateş ederek öldürdü.

14 Eylül 2023

Kayseri’de 18 yaşındaki Edanur Çoban, eski sevgilisi Gökhan Çatbaş (21) tarafından sokak ortasında pompalı tüfek ile vurularak öldürüldü.

8 Mart 2023

Mithatpaşa Mahallesi Bekir Yıldız Bulvarı üzerinde meydana gelen olayda, şehir merkezinden taksisine yolcu alan Mustafa K. (25) binen yolcular tarafından öldürüldü.

27 Haziran 2023

Yeşilhisar ilçesi Musahacılı Mahallesi’nde Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Celal Dadaloğlu ile ağabeyi Ali Dadaloğlu arasında tartışma çıktıktan sonra Celal Dadaloğlu, evden aldığı av tüfeğiyle ağabeyine ateş ederek öldürdü.

26 Temmuz 2023

Kayseri’nin Kocasinan ilçesin Cırgalan mahallesinde bir kişi, kavga ettiğini kardeşini silahla vurarak yaraladı.

23 Ocak 2023

Akkışla ilçesi Yeni Mahalle Kululu Caddesi’nde Sonay Aslaner kendisini sürekli rahatsız eden komşusu Mehmet Can’ı tabanca ile vurarak öldürdü.