Kayseri’de Gittiğin Kadar Öde Uygulaması Başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç raylı sistem ulaşımında ‘gittiğin kadar öde uygulaması’ başlayacağını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç raylı sistem ulaşımında ‘gittiğin kadar öde uygulaması’ başlayacağını açıkladı.

Artık Kayseri’de tramvayda gideceğin durağa göre ödeme alınacak.

Akıllı şehircilik konusunun günün koşulları gereği olmazsa olmaz olarak tanımlandığına değinen Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanda hayata geçirdiği hizmetleri anlattı. Yeni dönemde gençlere ulaşımda desteklerinin süreceğini ifade eden Büyükkılıç, ihtiyaç duyulan bölgelerde gece seferleri eklemek suretiyle 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti vereceklerini ve raylı sistem ulaşımında ‘gittiğin kadar öde uygulaması’ ile yeni bir ücretlendirme sistemini de hayata geçireceklerini kaydetti.

kayseri-tramvay-kayseri

Kısa mesafeli yolculukları daha ucuz hale getirdiği için yolcular tarafından da benimsenen yeni sistem 1 Marttan itibaren hayata geçirilmesi planlanıyor.

Sistem nasıl çalışacak, Tramvaya binilen duraktan son durağa kadar belirlenen ulaşım ücreti, Kayseri Kart 38 içindeki bakiyeden bloke ediliyor. Sistem, biniş yapılan durak ile iniş yapılan durak arasındaki mesafeye göre ödenecek miktarı hesaplayarak kalan miktarı karta iade ediyor. Kartın inişte okutulmaması durumunda yolcunun son durakta indiği kabul ediliyor ve bu durumda herhangi bir iade yapılamıyor.