reklam ver kayseri

Kayseri’de 1 Haftada 4 Cinayet

Türkiye’nin en huzurlu şehri olarak andığımız Kayseri son zamanlarda adeta Teksas haline geldi. 1 Hafta içinde 4 cinayet!

Türkiye’nin en huzurlu şehri

Kayseri’de son günlerde cinayet vakalarında ciddi bir artış meydana geldi. Huzur şehir olarak adlandırılan Kayseri’de 1 haftada tam 4 cinayet işlendi.

cinayet

İşte Kayseri’de 1 haftada işlenen cinayetler.

6 Mart 2024 Gesi Cumhuriyet mahalesi:

Gesi Cumhuriyet Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde bulunan parkta kız arkadaşlarıyla sohbet eden 16 yaşındaki Ş.S. aralarında kız meselesi yüzünden husumetli olduğu kişi tarafından vurularak öldürüldü.

4 Mart 2024 Alpaslan mahallesi:

Alpaslan Mahallesi’nde iki esnaf arasında çıkan silahlı çatışmada bir kişi hayatını kaybetti. Bir kişi bacağından yaralandı. Osman T.’nin elindeki iki tabancayla fırına gelip, L.T.’ye ateş açtı, ardından da L.T.’nin belindeki silah ile Osman T.’yi kurşun yağmuruna tuttu.

3 Mart 2024 Mimsin Şirintepe: 

Kayseri Mimsin Şirintepe mahallesinde tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Y.K, eniştesi S.T’ye tabancayla ateş etti. Ardından araçla olay yerinden kaçmaya çalışan Y.K, eniştesi S.T’üzerinden geçti ve öldürdü.

28 Şubat 2024 Ertuğrulgazi mahallesi: 

Ertuğrul Gazi Mahallesi Hakimiyet Caddesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre; Alim D. ile husumetli olduğu kişi veya kişiler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek, kavgaya dönüşmesi üzerine Alim D. ateş açılması sonucu karnından vurularak öldürüldü.

Cinayet, bir kimsenin başka bir kimseyi bilerek öldürmesi eylemidir. Çoğu ülkede müebbet hapis ya da idam cezasıyla sonuçlanmaktadır. Hukuken öldürme veya kasten öldürme olarak nitelenir. Ülkemizde 5237 sayılı TCK’nın 81. maddesine göre, kasten adam öldürmenin basit şeklinin cezası müebbet hapis cezasıdır.