reklam ver kayseri

Kayseri Ulaşım Desteği Yardım Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşım yardım formunu doldurup, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri için ulaşım desteğinde bulunabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Melikgazi, Kocasinan, Talas, İncesu ve Hacılar ilçelerinde ikamet eden ve ilkokul, ortaokul, lisede öğrenimine devam eden çocuğu bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencileri için aylık öğrenci abonman kartı miktarınca öğrenciye tanımlanan karta yükleme yapılmak suretiyle yapılan yardımdır.

Ulaşım yardımının esas amacı öğrencilerin günlük olarak okula gidip gelmesidir. Ulaşım yardımı için verilen ulaşım kartı Melikgazi, Kocasinan, Talas, İncesu ve Hacılar ilçelerinde geçerlidir. Diğer ilçelerin şehir içi ulaşımında kullanılamamaktadır.

Ulaşım Yardımına Başvuru Şartları Nelerdir?

T.C. vatandaşı olmak

Ailenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olması

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında (İlkokul, Ortaokul veya Lise) öğrenim gören çocuğunun olması (Açık öğretim, uzaktan öğrenim, mesleki eğitim ve dershanelerde öğrenim gören öğrenciler bu kapsamda dahil değildir.)

Öğrencinin okuluna Büyükşehir Belediyesinin araçları (otobüs ve raylı sistem) ile ulaşım sağlıyor olması

Her ne ad altında olursa olsun, haneye giren gelirlerin (Maaş, kira geliri, tarım geliri vb) toplamının, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının belirlemiş olduğu muhtaçlık kriteri olan kişi başına düşen gelir miktarının 3.800 TL’nin altında olması.

Ulaşım yardımı Sosyal Hizmet ve Sosyal Yardım Komisyonunca karara bağlanacaktır ve komisyon kararı verildikten sonra sonuç SMS yoluyla beyan edilen telefon numarasına gönderilecektir.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLA