Kayseri Teknofest Başvuruları Başladı

TEKNOFEST’te Melikgazi rüzgarı esmeye devam ediyor. Bu yıl gençlerimizin yenilikçi projelerine Melikgazi’mizden tam 2.500.000 TL destek!

TEKNOFEST'te Melikgazi rüzgarı esmeye

TEKNOFEST’te Melikgazi rüzgarı esmeye devam ediyor. Kayseri’de Teknofest Başvuruları Başladı. TEKNOFEST’e ilham verecek projelerinizi heyecanla bekliyoruz.

TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular başladı. Yeni adresi Adana olan TEKNOFEST heyecanı 85 Milyon TL ödül ve malzeme desteğiyle kaldığı yerden devam ediyor.

TEKNOFEST 2024 Teknoloji Yarışmalarına başvuru yapmak için tıklayınız.

TEKNOFEST Son Başvuru Tarihi: 20 Şubat 2024

Melikgazi Belediyesi Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2024

Melikgazi Belediyesi şu açıklamalarda bulundu.

Melikgazi Belediyesi olarak AR-GE’ye ve gençlerimize destek veriyoruz. 2022 yılından itibaren Teknofest’e katılan takımlara toplamda 5 Milyon TL tutarında destek verdik. 2023 yılında Teknofest’te Kayseri’ye ilk Türkiye birinciliği ve çeşitli dereceler kazandırdık. Milli Teknoloji Hamlesi Teknofest’e 2024’te katılacak takımlarımıza 2,5 Milyon TL’lik teknolojik destek vereceğiz.

Melikgazi Belediyesi Teknofest
(https://www.melikgazi.bel.tr/teknofest/) sayfasında yer alan teknofest destek duyurularını takip edin.

Başvuru formunda istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup başvurunuzu tamamlayın.

Teknolojik destek almaya hak kazanan takımlar için Melikgazi Belediyesi web sitesini takipte kalın.

Başvuru için TIKLAYINIZ

Melikgazi Belediyesi Teknofest Teknolojik Destek Şartları

1. Bu destek programı kapsamında sadece Teknofest’e katılmayı hedefleyen ve Teknofest Ön Tasarım Raporunda başarılı olan projeler desteklenecektir.

2. Destek programına sadece Kayseri ilinde bulunan eğitim kurumları katılabilir.

3. Başvurular orta okul, lise ve üniversite (ön lisans, lisans ve lisansüstü) öğrencileri düzeyinde gerçekleştirilecektir.

4. Proje desteği için başvurular 7 Şubat 2024 ile 15 Mart 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

5. Başvurular https://www.melikgazi.bel.tr/teknofest linkinden online olarak alınacaktır.

6. Teknofest Ön Elemede (ÖTR veya Teknik Yeterlilik Sonuçları) başarılı olan takımlar Web Sitesinde belirlenen tarhilerde Melikgazi Belediyesi tarafından oluşturulacak bağımsız jüriye sunum yapacaklardır. Sunumda başarılı olan takımlar destek almaya hak kazanacaktır.

7. Destek almaya hak kazanan projeler web sitesinde açıklanacaktır.

8. Proje destekleri malzeme desteği olarak gerçekleştirilecek olup demirbaş olabilecek malzemeler (bilgisayar, yazıcı, 3d yazıcı, matkap vb.) destek kapsamı dışındadır.

9. Destek almaya hak kazanan takımlar Melikgazi Belediyesi bünyesindeki teknoloji atölyelerini ve akıl küpü kütüphanelerini kurum oluruyla kullanabileceklerdir.

10. Destek almaya hak kazanan projelerde, proje ile ilgili hazırlanacak hertürlü proje ürünü, doküman ve ekipmanda (afiş, broşür, kıyafet vs.) Melikgazi Belediyesi isim ve logosuna yer verilecektir. Belediye gerek gördüğünde desteklediği projelerle ilgili hertürlü görseli ve bilgiyi basın mecralarında kullanabilir.

11. Ayrıca genel Kategori bazlı olarak TEKNOFEST’te dereceye giren projeler için, Birinciye 70.000₺, ikinciye 45.000₺ ve üçüncüye 20.000₺ para ödülü verilecektir.

12. Teknofest Girişim Programı Hızlandırma Ödüllü kazanan takım için 70.000₺, Ön Kuluçka Ödülü kazanan takım için 30.000₺ para ödülü verilecektir.

2024 yılında, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde 10. festivalini gerçekleştirecek olan TEKNOFEST, Adana’da milyonlarca teknoloji tutkununu buluşturmaya hazırlanıyor.