Kayseri Tatile 2 saat 45 Dakikada Gidecek

Kayseri-Antalya arası yapılacak olan Hızlı Tren projesi hakkında bilgiler verildi. Kayseri-Antalya 2 saat 45 dakika olacak.

Kayseri-Antalya arası yapılacak olan

Değerli ziyaretçilerimiz Kayseri’den Antalya’ya tatile gidenlere güzel bir haberimiz var. Tabi ki Antalya’dakilerde güzel Erciyes’imizi ziyaret etmek için onlar için de bu haber sevindirici olacak.

Kayseri-Antalya arası 541 kilometrelik Hızlı Tren projesi Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nın planlanan projeleri kapsamında yer alırken projenin hem ulaşım hem de ticarette çok güzel şeyler olacak.

hızlı tren kayseri
hızlı tren kayseri

Kayseri-Yerköy Yüksek Hızlı Tren projesinin başlamasının ardından bir hızlı tren projesi de Kayseri-Antalya arası açıklandı. Kayseri’den başlayacak olan hızlı tren projesi Avanos Nevşehir ve Acıgöl’den Aksaray’a oradan Seydişehir’e bağlanacak. Ardından Serik’ten hattın geçmesi planlanan projede daha sonra hat Antalya’ya bağlanacak. Böylece 541 kilometrelik hat oluşacak.

Proje 4 kesimden oluşuyor. Antalya-Kayseri hızlı tren projesinde Acıgöl, Nevşehir ve Avanos olmak üzere 3 istasyon planlanıyor. Yüksek Hızlı Tren (YHT) sayesinde Antalya – Kayseri arası ortalama 10-11 saat olan mesafe 2 saat 45 dakikaya düşecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri ve birçok il hızlı demiryolu ile Antalya’ya bağlanacak.

Projenin tamamlanmasıyla; yolcu ve yük taşımacılığında zaman tasarrufu; su kirliliği, hava kirliliği, gürültü kirliliğinin azalmasına, karayolu işletme giderlerinde azalmalar ile ülke ekonomisine büyük kazançlar sağlanacaktır.

Antalya’yı İç Anadolu’ya bağlayacak olan 541 kilometrelik Antalya-Kayseri hızlı tren projesi, Antalya’nın turizm potansiyelinin Anadolu’ya daha çok yayılmasını anlamına geliyor. Ankara Kayseri hızlı tren projesinin tamamlanmasıyla Ankara – Antalya arası da 3,5 saat düşecek.