reklam ver kayseri

Kayseri Gastronomi Günleri Başlıyor 2023

Kayseri’de Gastronomi günleri bu ay sonu başlıyor. İşte etkinlik hakkında detaylar haberimizde.

Kayseri'de Gastronomi günleri bu

Gastronomi festivali, yerel mutfağı dünya mutfakları ile buluşturan ve bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen organizasyondur.

Kayseri Gastronomi günleri 27-28-29 Ekim 2023 Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinde yapılacak olup ziyaret saatleri sabah 10.00 akşam 22:00 arası olacaktır.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen festivale tüm Kayserililer davetlidir.

Kayseri’de sofraya konulan mantının lezzeti asla tartışılmaz, yanında ekmek yenip yenmeyeceği tartışılır. Gastronominin şehri, mantının başkenti Kayseri’de bu güzel lezzetleri tatmanız için sizleri bekliyor.

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Kayseri mutfağını tanıtmak için dünya rekoru kırarak 1 ton mantıyı bir kazanda pişirecek. 3 günlük bir program olacak ve konserlerle, söyleşilerle, yemek yazarlarıyla bir araya gelinecek.

Kayseri gastronomi günleri etkinliği 27- 28 – 29 Ekim tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sizlerle olacak.

Gastronomi festivalinde Oğuzhan Koç 27 Ekim 2023 cuma günü saat 19:30’da konser verecek ve Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin açılışı yapılacak.

Festivalde farklı konularda düzenlenecek panel ve konuşmalardan biri de Kayseri mutfağının ülkemizde ve dünya gastronomisindeki önemi üzerine olacak. Bu değerli panelde alanında uzman şefler konuşmaları ile katılımcılara bilgi ve birikimlerini paylaşacaklar.