Kayseri Dikkat ! GELİYOR…

Kayseri Dikkat ! Önümüzdeki günlerde hava durum raporu paylaşıldı.

Kayseri Dikkat ! Önümüzdeki

Kayseri’de bulunan Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Meteorolojik Uyarıda bulundu.

Yapılan son değerlendirmelere göre; 02.11.2023 Perşembe ve 03.11.2023 Cuma günü Kayseri ili çevrelerinde yerel olarak sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında rüzgar beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kayseri ve Sivas çevrelerinin ve Yozgat’ın doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Kayseri parçalı ve çok bulutlu, bugün akşam saatlerinde ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Kayseri 5 Günlük Hava Durumu

2 Kasım 2023 Perşembe

SAĞANAK YAĞIŞLI, Gündüz 24, Gece 6 derece

3 Kasım 2023 Cuma

SAĞANAK YAĞIŞLI, Gündüz 22, Gece 6 derece

4 Kasım 2023 Cumartesi

AZ BULUTLU, Gündüz 23, Gece 6 derece

5 Kasım 2023 Pazar

PARÇALI BULUTLU, Gündüz 24, Gece 6 derece

6 Kasım 2023 Pazartesi

AZ BULUTLU, Gündüz 24, Gece 3 derece

Kayseri | Kırşehir | Nevşehir | Sivas | Yozgat illerinde perşembe ve cuma günleri Sağanak yağış bekleniyor. Sağanak yağış çok şiddetli beklenmiyor ancak dışarı çıkarken şemsiyenizi yanınıza almayı unutmayın.