Kayseri Değil Sanki Teksas

Türkiye’nin en huzurlu şehri olarak andığımız Kayseri son zamanlarda adeta Teksas haline geldi.

Türkiye'nin en huzurlu şehri

1900’lü yıllarda birçok faili meçhul cinayet olması nedeniyle Teksas tehlikeli bölge olarak adlandırılıyor.

Kayseri’de son günlerde cinayet vakalarında ciddi bir artış meydana geldi. Huzur şehir olarak adlandırılan Kayseri’de cinayetler artmaya başladı.

silah kavga

Kayseri’de son 3 ayda bile onlarca cinayet işlendi. İşte Kayseri değil sanki Teksas dedirten o olaylar :

4 Mart 2024: Alpaslan Mahallesi’nde iki esnaf arasında çıkan silahlı çatışmada bir kişi hayatını kaybetti. Bir kişi bacağından yaralandı. Osman T.’nin elindeki iki tabancayla fırına gelip, L.T.’ye ateş açtı, ardından da L.T.’nin belindeki silah ile Osman T.’yi kurşun yağmuruna tuttu.

3 Mart 2024: Kayseri Mimsin Şirintepe mahallesinde tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Y.K, eniştesi S.T’ye tabancayla ateş etti. Ardından araçla olay yerinden kaçmaya çalışan Y.K, eniştesi S.T’üzerinden geçti ve öldürdü.

28 Şubat 2024: Ertuğrul Gazi Mahallesi Hakimiyet Caddesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre; Alim D. ile husumetli olduğu kişi veya kişiler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek, kavgaya dönüşmesi üzerine Alim D. ateş açılması sonucu karnından vurularak öldürüldü.

17 Şubat 2024: Kocasinan ilçesi Erciyesevler Mahallesi Bozantı Caddesi’nde Husumetli 2 grup arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Bu sırada Batuhan Ünlü, tabanca ile vurularak öldürüldü.

5 Şubat 2024: Kayseri’de, gazeteci Azim Deniz (52), evinin otoparkında kimliği belirsiz kişinin silahlı saldırısında yaralandı. 

6 Şubat 2024: Kayseri’de Hunat Mahallesi Yoğunburç Kavşağı’nda alkollü Alican U., sokakta tartıştığı Bayram Yıldırım’ı (48) bıçaklayarak öldürdü. Alican U. ile yanındaki arkadaşı Sibel Y. gözaltına alındı.

6 Şubat 2024: Kayseri’nin ünlü pastanesi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı. Sabaha karşı gerçekleşen olayda pompalı tüfeğin kullanıldığı öğrenildi.

19 Ocak 2024: Alsancak Mahallesi 6210. Sokak’ta meydana gelen olayda iddiaya göre E.G., bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştığı O.U.’yu üzerinde bulunan tabanca ile yaralayarak olay yerinden kaçtı. Kocasinan Bulvarı üzerinde bir tanıdığının iş yerine giden E.G., burada tabancasıyla başına ateş ederek kendini öldürdü.

13 Aralık 2023: Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 13 yaşındaki 8. sınıf öğrencisi bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştığı 12 yaşındaki arkadaşını inşaatın çatı katında bıçakladı.  Bıçaklanan S.D, olay yerinde hayatını kaybetti.

31 Aralık 2023: Cırgalan Mahallesi’nde bulunan hal kompleksinde sabah saatlerinde meydana gelen olayda, iddiaya göre aralarında husumet bulunan iki grup arasında çatışma çıktı. Çıkan kavgada bir kişi başından silahla vurularak öldürülürken 1 kişi de yaralandı.