Kayseri Çarşamba Günü Meydanda Buluşuyor

Kayseri’de, 15 Eylül günü akşam 10:20 sularında eski sevgilisi 18 yaşındaki Edanur Çoban’ı iş çıkışı öldürmüştü.

Kayseri'de, 15 Eylül günü

Kayseri’de, 15 Eylül günü akşam 10:20 sularında eski sevgilisi 18 yaşındaki Edanur Çoban’ı iş çıkışı öldürmüştü.

Edanur Çoban için Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şubesi tarafından, 20 Eylül Çarşamba günü saat: 12.15’te sessiz eylem yapılacağı duyuruldu. Eyleme Edanur Çoban’ın ailesi de katılacak.

21 yaşındaki Gökhan Çatbaş’ın, nöbetçi mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı. Şüpheli Çatbaş, cinayeti işlediği pompalı tüfeği çantayla getirdiğini anlatarak, “Olay sırasında alkolün etkisindeydim. Bana hakaret etti. Gözüm döndü ve ateş ettim. Olayı tasarlamadım. Tüfeği yanımda getirmemin sebebi de intihar etmek içindi” dedi

Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şubesi tarafından yapılan açılama şu şekildedir.

“Edanur Çoban henüz 18 yaşındaydı. İnternetten bir tıkla alınan silahla öldürüldü. Üniversitede adalet okuyacak, gardiyan olacaktı. Harçlığını çıkartmak için okul açılıncaya kadar bir restoranda çalışıyordu. Sapkın zihniyet onu hayatından etti. Alınmayan önlemler, verilmeyen eğitimler, uygulanmayan yasalar kadınlarımızın hunharca katledilmesine sebep oluyor. Söyledik, dinlenmedi. Anlattık, yapılmadı. Bağırdık, duyulmadı. Edanur Çoban’ın ailesi ile birlikte yarın, 20 Eylül Çarşamba günü saat: 12.15’te Cumhuriyet Meydanı’nda bu sefer sessiz haykıracağız. Artık yeter. Kadın Cinayetlerine Son. Bireysel Silahlanmaya Dikkat.”

Tarih : 20 Eylül 2023 Çarşamba

Saat : 12.15’te

Yer : Kayseri Cumhuriyet Meydanı