Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu

Evliliğe hazırlık sürecinde bulunan vatandaşlara mobilya, ev tekstili, düğün, balayı gibi masraflarını karşılayabilmelerine yönelik evlenen çiftlere faizsiz kredi verilecek.

Evliliğe hazırlık sürecinde bulunan

Evliliğe hazırlık sürecinde bulunan vatandaşlara mobilya, ev tekstili, düğün, balayı gibi masraflarını karşılayabilmelerine yönelik evlenen çiftlere faizsiz kredi verilecek.

evlilikkk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nisan ayında yaptığı açıklamada, yeni evlenen çiftlere 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz aile kredisi vereceklerini söylemişti.

Evlilik kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlardan belediyeden alınan nikâh tarihli belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Türkiye’de yaşayan, 18 yaşını doldurmuş ve düzenli gelir sahibi olan, evlilik hazırlığında bulunan, ve bunu belgeleyen herkes Evlilik Kredisi’ne başvurabilecektir.

Çiftlerin evlilik tarihlerinin, kredi başvuru tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde olması gerekmektedir ve çiftlerin herhangi bir bankadan kredi borcunun bulunmaması gerekmektedir.

Evlilik kredisi en başta Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ illerindeki vatandaşlara verilecek.

Başvuru

Faizsiz evlilik kredisi başvurusu, Aile ve Gençlik Bankası’nın internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

Çiftlerin kimlik fotokopileri

Çiftlerin evlenme cüzdanı fotokopisi

Çiftlerin gelir durumunu gösteren belgeler

Çiftlerin herhangi bir bankadan kredi borcu bulunmadığını gösteren belgeler

Faizsiz evlilik kredisi, yeni evlenen çiftlerin evlilik masraflarını karşılamasına yardımcı olmak amacıyla sunulmaktadır. Bu kredi, çiftlerin daha rahat bir şekilde evlenmesine ve yeni hayatlarına başlamalarına katkı sağlamaktadır.