Emekli Promosyon Başvurusu

2024 Emekli banka promosyonu başvuru ekranı. Emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır? Promosyon veren bankalar hangileridir ?

2024 Emekli banka promosyonu

Değerli emekli ziyaretçilerimiz, Emekli maaşı banka promosyon başvuruları 25 Mart 2024 pazartesi günü başladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank gibi kamu bankaları 8 bin lira ile 12 bin lira arası promosyon verecek.

Emekli promosyonunu emekli parasını başka bankaya taşıyanlar, 3 yıl süre ile emekli maaşlarını taahhüt etmeleri halinde promosyon parası hesaplara yatacak. Promosyon tutarı, ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı (varsa haciz ve nafaka kesintisi düşülerek) üzerinden hesaplanır ve 3 yıllığına peşin olarak yatar.

Promosyon tutarları aşağıdaki gibidir. Bu tutar her bankada değişiklik göstermektedir.

Maaş AralığıPromosyon Tutarı
3.500 TL’ye (3.500 TL hariç) kadar olanlar4.500 TL
3.500 TL – 7.500 TL (7.500 TL hariç) arasında olanlar5.250 TL
7.500 TL – 10.000 TL (10.000 TL hariç) arasında olanlar6.750 TL
10.000 TL ve daha fazla olanlar7.500 TL

Maaşlarını taşımak isteyenler bankaya bildirim yapmak zorunda. Bildirim banka şubelerinden veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Başvuru yaptıktan sonra promosyon parasının 28 Mart’ta hesaplara yatırılacağı açıklandı. EYT ile emekli olanlarda emekli promosyonuna başvuru yapabilecektir.

Maaşlarını farklı bankalara taşımak isteyen SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, şubelere gitmeden promosyon güncellemesi başvurusu yapabiliyor. E-Devlet üzerinden promosyon ödemesinden yararlanmak için banka değişikliği yapmak isteyen kullanıcılar, T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle işlemleri gerçekleştirebiliyor.

emekli banka para

Aşağıdaki linkten emekli promosyon başvuru yapabilirsiniz. Banka değişikliği yaptıktan sonra ilgili bankayı arayıp yada şubeye giderek promosyon paranızı talep edebilirsiniz. Yada bankanın mobil uygulaması üzerinden Promosyon Başvurusu yapabilirsiniz.

EMEKLİ PROMOSYON BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA

Promosyon ödemeleri ise 28 Mart Perşembe gününden itibaren hesaplara yatırılacak. Işıkhan açıklamasının devamında “Diğer bankalarla da, promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kısa süre içinde bu konuda da gelişmeleri emeklilerimiz görecek” dedi.