Borcu Olanlar E-Devletten Hemen Silin

Devlete olan 2000 TL Altı borçlarınız siliniyor. E-Devlete giriş yaparak borçlarınızı kontrol edip hemen silebilirsiniz.

Devlete olan 2000 TL

Vergi dairelerine 31 Aralık 2022’den önce 2 bin lirayı aşmayan borcu olan herkesin borcu siliniyor.

Asıl alacak, faiz ve icra masrafları dahil olmak üzere toplamda 2.000 Türk Lirası ve altında bir bedelle icra takibi başlatılmış bulunmalı ya da 2.000 Türk Lirasının üstünde bir bedelle icra takibi başlatılmış olmalıdır.

Yaklaşık 5 buçuk milyon vatandaşın icra takibi kapatıldı. Vergi borcu ve trafik cezaları silindi. E-Devlete giriş yaparak kontrol edebilirsiniz.

Düzenleme vergi dairelerine olan tüm borçları yeniden yapılandırma kapsamına alınıyor. 2 bin liranın altındaki borçların silinmesi için yapılandırmanın içinde olacağı yasa teklifinin önce TBMM’ye sunulmasının görüşülmesinin ardından kabul edildi. 

E-Devletten 2000 TL Altı İcra Dava Dosyalarına Ait Afları Sorgulayabilirsiniz.

Bu hizmet aracılığı ile yurt içi mahkemelerde adınıza açılmış / taraf olduğunuz ve 7420 sayılı kanunun geçici 2. maddesi kapsamında feragat edilen icra dava dosyalarını listeleyebilir ve detaylarını görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz dava dosyasına ait detaylarını görüntülemek için yanında bulunan “Detay Görüntüle” düğmesini kullanınız.

Sorgulamak için TIKLA