reklam ver kayseri

Babalar Günü Mesajları 2024

Babalar Günü, pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan özel bir gündür.

Babalar Günü, pek çok

Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nün ardından, Haziran ayının gelmesiyle birlikte Babalar Günü kutlanıyor. Bu sene babalar günü 16 Haziran 2024 tarihine Kurban Bayramının 1.gününe denk gelmektedir.

Aileler için değerli bir gün olan Babalar Günü, sevgi ve bağlılığı pekiştirmek adına harika bir fırsattır. Bu özel gün, aile bireylerinin bir araya gelmesini, birlikte zaman geçirmesini ve birbirlerine olan sevgilerini ifade etmelerini sağlar. Ayrıca, Babalar Günü, babaların değerini ve önemini hatırlatırken, aile içindeki birlik ve beraberliği güçlendirir.

Babalar Günü’nün kökeni, 19 Haziran 1910 tarihine dayanır. ABD’nin Batı Virginia eyaletindeki Spokane şehrinde, bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd tarafından kutlanmaya başlandı. Dodd’un babası, altı çocuğunu tek başına büyütmüştü ve bu özverili babalara bir günün ayrılması gerektiğini düşünüyordu.

Dodd, başlangıçta babasının doğum günü olan 5 Haziran’ı Babalar Günü ilan etmek istemişti. Ancak bu tarih için yeterli hazırlık yapılamadığından kutlamalar, Haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelendi..

Türkiye’de de benzer şekilde Babalar Günü Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanmaktadır. 

Babalar Günü Mesajları

 • Babacığım, hayatımda senin gibi özel bir insan olduğu için ne kadar şanslı olduğumu biliyorum. Senin sevgin, desteğin ve öğütlerin olmasaydı, bugünkü ben olamazdım. Babalar gününü en içten dileklerimle kutluyorum
 • Canım babam, Senin varlığın, beni her zaman güvende hissettiriyor. Babalar gününde sana olan sevgimi ve minnettarlığımı bir kez daha dile getirmek istiyorum. İyi ki varsın, seni çok seviyorum!
 • Sevgili Babam, sen benim kahramanımsın. İçtenlikle söylemem gerekirse, senin gibi harika bir babaya sahip olmaktan dolayı çok mutluyum. Senin sevgin, özverin ve fedakarlıkların sayesinde hayatımı her zaman güzel ve anlamlı kıldın.
 • Babacığım, senin sevgin benim için dünyadaki en değerli hazinedir. Seninle geçirdiğim her an, benim için unutulmaz bir anı haline geliyor. Hayatıma kattığın anlam için çok teşekkür ederin.
 • Babacığım, bu özel gününde senin burada olamamanın burukluğu içerisindeyim. Senin sevgin, desteğin ve örnek alınacak davranışların her zaman benim için bir ilham kaynağı. En yakın zamanda tekrar gelmen dileklerimle. Babalar günün kutlu olsun
 • Biricik babacığım, seninle geçirdiğimiz anılar, en değerli hazinemiz. Senin güçlü omuzların ve sıcacık gülüşün, her zaman bize güven veriyor. Babalar Günün kutlu olsun, sana olan sevgim hiç eksik olmasın!
 • Hayatta herkesin bir tek babası var! Sen ailemizin bel kemiğisin, merkezisin… Kelimelere ya da mesajlara sığamayacak kadar kocaman bir yer tutuyorsun kalbimde. Canım babam iyi ki varsın. Babalar günün kutlu olsun.
 • Babaların en tatlısı, biricik babam, bana verdiğin emeklerle bugünlere geldim. Sana minnettarım, biricik yavrun olarak babalar gününü kutlarım.
 • Babam olduğun için ne kadar da şanslıyım diye düşünmeden edemiyorum. Hayatta bana sunduğun her şey için bir kez daha teşekkür ederim. Tüm güçlüklerle savaşırken verdiğin umut için sağ ol. İyi ki varsın. Kucak dolusu sevgiler.
 • Babalar günün kutlu olsun! Seninle yaşadığımız onca anıyı, çocukluk hatıralarımı hiçbir şeye değişmem. Senin daima miniğin olarak kalacağım. Boynuna atlamak özlemiyle, sevgiler…
 • Babamm! Beni kollarına aldığın ilk günden bu yana güven ve sevgi dolu bir yuva kurduğum için sana minnettarım; babalar gününü tebrik ederim.
 • En kral benim babam! Bu güzel hayatı bana armağan ettiğin için, her zaman bana güvendiğin ve destek olduğun için teşekkürler. Seni seviyorum. İyi ki varsın. En güzel babalar günü senin olsun babacığım.
 • Yılın en güzel günü babalar günü! Seni özleyerek geçirdiğim, giderek kıymetini daha iyi anladığım bu zamanlarda en içten dileklerimle gününü kutlarım. İyi ki varsın, iyi ki babamsın.