8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Her yıl 8 Mart günü Dünya Kadınlar Günü kutlanmaktadır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajlarını bu yazımızdan bulabilirsiniz.

Her yıl 8 Mart

Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından bu şekilde tanımlanmış olarak her yıl 8 Mart’ta kutlanan uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihi, 1800’lü yıllarda tekstil fabrikasında çıkan bir yangına dayanıyor. Bir tekstil fabrikasında başlattıkları grevde çıkan yangında 129 kadın can verdi. Bu feci olayın tarihi 8 Mart 1857’ydi. 40 bin kadın işçi, ABD’nin New York kentinde, bir dokuma fabrikasında greve başladı.  Sadece “daha iyi çalışma koşulları” istiyorlardı.

8 Mart Türkiye’de ilk kez 1921’de kutlandı. 1975 yılından sonra kitlesel kutlamalar başladı. 12 Eylül Darbesi ile ara verilen kutlamalar 1984’ten bu yana devam ediyor.

8-mart-dunya-kadinlar-gunu

Bu sene 8 Mart Dünya kadınlar gününü 8 mart cuma günü kutlayacağız. Ülkemizde de bu günü anmak için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. GarajKayseri.com olarak hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü Kutlarız.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Başta aile olmak üzere toplumun en önemli yapı taşı olan, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Başta şehit annelerimiz ve şehitlerimizin kıymetli eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. 

İlham vermeye, liderlik etmeye ve fark yaratmaya devam eden her güçlü kadına sevgi, neşe ve takdirle dolu bir gün diliyorum.

Etrafındakilere ilham vermeye, onları güçlendirmeye ve yükseltmeye devam eden bir kız çocuğuna sahip olduğum için çok şanslıyız İnanılmaz bir Kadınlar Günü diliyorum.

Sevgisi sınır tanımayan, gücü sınır tanımayan bir annesin. Kadınlar Günü Kutlu Olsun! Varlığın hayatımızda bir nimettir.

Engelleri aşmaya, başkalarına ilham vermeye ve yol göstermeye devam eden olağanüstü kadınlara selam olsun. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun; değer veriliyor ve kutlanıyorsunuz.

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.