Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

7 Ekim saldırıları nerede yönetildi

T.C. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Beni Süheyla Mezarlığı altından geçen tünel, Hamas’ın üst düzey yetkilileri tarafından kullanıldı ve 7 Ekim saldırıları buradan yönetildi. iddiası ile açıklama yaptı.

T.C. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla

T.C. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi şu ifadeleri paylaştı :

İsrail’in resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Beni Süheyla Mezarlığı altından geçen tünel, Hamas’ın üst düzey yetkilileri tarafından kullanıldı ve 7 Ekim saldırıları buradan yönetildi.” iddiası doğru değildir.

İsrail ordusu yaptığı paylaşımda, Hamas’a ait olduğunu iddia ettiği tünelin iki girişinin olduğunu bildirmiştir.

İddialar üzerine bölgeyi gezen CNN muhabiri Jeremy Diamond, İsrail askerlerinin kendisine, iddia edilen tünellerin yerine başka iki tüneli gezdirdiğini ifade etmiş ve “CNN’in uydu görüntülerinden yaptığı araştırmalarda da mezarlıkta tünel girişine rastlanmadığını” belirtmiştir.

Ayrıca tünel girişlerinin videosunu çekeceklerini söyleyen İsrail askerlerinin sözlerini yerine getirmediğini söyleyen Diamond, İsrail ordusundan Tümgeneral Dan Goldfuss’un kendisine “Tüm bu şey çökebilir. Kenara kadar yürümen lazım. Güvenli değil” dediğini aktarmıştır.

Diamond, İsrail güçlerinin, “O kısımda iş makinalarının bulunduğu, yapının sağlam olmadığı ve mezarlığın altında Hamas’a ait kumandanlık merkezinin olduğu” iddiasıyla kendilerine tünellerin mezarlık kısımlarının gösterilmediğini ifade etmiştir.