3.000 TL Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Belli Oldu

Emekli bayram ikramiyesinin 3.000 TL’ye çıkarılmasına ilişkin kanun teklifi Meclis’ten geçti ve kesinleşti.

Emekli bayram ikramiyesinin 3.000

Emekli bayram ikramiyesi, ödemelerinden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileriyle beraber yaşlılık maaşı, dul ve yetim maaşı alanlar yararlanabilecek. 3.000 TL Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak belli oldu mu ?

Ramazan Bayramında 3.000 TL, Kurban Bayramında 3.000 TL olmak üzere emeklilere bu sene 6.000 TL bayram ikramiyesi verilecek.

emekli-promosyon

Yaklaşık 16 milyon emekli bayram ikramiyelerinin yatırılmasını bekliyor. Bu yıl Ramazan Bayramı 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak. Emekli ikramiyesi olan 3.000 TL bu tarihten önce hesaplara yatırılmış olacak. Emekli ikramiyelerinin 3 Nisan – 8 Nisan tarihleri arasında yatırılması planlanılıyor.

Bakan Işıkhan Kabine Toplantısı’nın ardından “ Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız. Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz. Ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak” yanıtını verdi.” dedi.

Emekli bayram ikramiyesinden SGK, Emekli Sandığı ve Bağ-kur emeklileri, yaşlılık maaşı dul ve yetim maaşı, vazife malullüğü, şehit yakınlar, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar yararlanabilecek.

SORGULAMAK İÇİN TIKLA