reklam ver kayseri

26 Kasım Pazar Kayseri Hava Durumu

Meteoroloji ve Kayseri Valisinden “fırtınaya karşı tedbirli olun” uyarısı verildi.

Meteoroloji ve Kayseri Valisinden

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kayseri için şiddetli fırtına ve şiddetli yağış uyarısı yaptı. 26 Kasım Pazar Kayseri Hava Durumu yayınlandı.

Kayseri’de bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kayseri için 26 Kasım 2023 pazar günü uyarılar

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat), yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) ve yer yer tam fırtına (100 km/saat ve üzeri) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kırşehir çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

26 Kasım 2023 pazar günü ilimizde Kuvvetli yağmur bekleniyor. Hava sıcaklığının ise gündüz 15, gece 8 derece olması tahmin ediliyor. Yağışların pazar günü öğleden sonra gerçekleşmesi öngörülüyor. Havaların aniden soğuması ile birlikte pazartesi günü ise hafif kar yağışı bekleniliyor.