Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

24 Kasım Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Bir çok ülkede farklı günlerde kutlanan öğretmenler günü bizim ülkemizde 24 Kasım günleri kutlanmaktadır. Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu, Atatürk Yılı ilan edilen 1981 yılında 12 Eylül Askerî İdaresi tarafından başlatılmış bir uygulamadır.

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

24 Kasım’ı Öğretmenler Günü ilan eden dönemin Devlet Başkanı Orgeneral Kenan Evren, ilk 24 Kasım kutlama mesajında öğretmenlere şöyle seslendi:

“Sevgili Öğretmenler, 24 Kasımlar sadece Öğretmenler Günü olarak anılmasın, bu gün aynı zamanda en büyük öğretmen Atatürk’ün ideallerinin gerçekleşmesi günü de olsun. Ayrıca bu gün; birlik, beraberlik ve bütünlük içinde yarının Türk çocuklarının Atatürk’ün özlediği şekilde yetiştirildiklerinin de ant günü olsun. Bu vesile ile hepinize mutlu ve aydınlık yarınlar diler, sevgiler sunarım.”

Eğitimimizde ve kişisel gelişimimizde öğretmenlerin katkısı büyüktür ve onlara atfedilen bu özel günde saygımızı ve sevgimizi en güzel şekilde göstermemiz gerekir. Bunun en etkili ve en güzel yollarından biri; Öğretmenler Günü için şiirler, mesajlar, notlar yazmaktır. 

okul yardımı başvurusu

Öğretmenler günü mesajları

Sevgili öğretmenim, öğretmenler gününüz kutlu olsun. Rehber olduğun ve çalışmalarımda başarılı olmam için bana ilham verdiğin için teşekkür ederim. Sen en iyi öğretmensin.

Her zorlukta bana sabırla öğretmeye devam eden biricik öğretmenim. Sizi tanıdığım ve bana yol gösterdiğiniz için çok şanslı hissediyorum. Öğretmenler Günü’nüzü kutlarım.

Hayatımda kalıcı izler bırakan canım öğretmenim. Hatalarımdan ders çıkarmamı sağlayan ve bize ilim yolunu açan çok önemli bir kişisiniz. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.

Her koşulda bizden esirgemediğiniz sevginiz ve sabrınız için ne kadar teşekkür etsek azdır. Siz koca bir nesle insan olmayı öğreten çok değerli bir kişiliksiniz. Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor önünüzde saygıyla eğiliyorum.

Hiçbir hediye sizin bize derslerde verdiğiniz hayat hediyelerinin yerini tutmaz. Aldığım en önemli armağan sizin bize verdiğiniz öğütlerdir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.

Herkesin hayatına o kadar ince dokunuşlar yaptınız ki kıymetinizi yıllar sonra daha iyi anladık. İlim ve irfan yolunda bize çok güzel örnek oldunuz. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.

Öğretmenler Günü Hediyeleri

Öğretmeninize bu anlamlı günde kişiye özel kalem, kitap, çiçek, kemer, kravat, gömlek, elbise, kişiye özel kupa, kişiye özel plaket, saat gibi hediyeler alabilirsiniz.

24 Kasım tüm Öğretmenler Günü kutlu olsun