Ramazan İaşe yardım Başvurusu 2024

Ramazan ayında birçok dernekler, ilçe belediyeler, vakıflar, ve devletin sosyal yardım kanalları dar gelirli vatandaşlara yardım ediyor.

Ramazan ayında birçok dernekler,

Ekonomik krizin derinden etkilediği dar gelirliler yeni bir Ramazan’a hazırlanırken, ateş pahası ürünlere erişimde güçlük yaşıyor. 

Sosyal Hizmet Şube Müdürlüğü dar gelirli ailelere Ramazan ayında da destek veriyor. İhtiyaç sahibi binlerce aileye Ramazan yardımı yapıyor. Ramazan ayında sıkıntıdaki dar gelirlilere bir miktar destek sağlamak için çeşitli yardımlarda bulunuluyor.

Ramazan ayının başlaması ile birlikte maddi imkanları kısıtlı vatandaşlara yönelik ‘Ramazan kolisi’ yardımı dağıtımı devam ediyor. Ramazan Kolisi yardımı başladı! 

Yardım almak isteyen bireyler, öncelikle ilgili kurumların internet sitelerini ziyaret edebilir veya e-Devlet kapısı üzerinden başvuru yapabilir. Belediyeler, STK’lar ve diğer yardım kuruluşları, Ramazan kolisi yardımı için başvuruları kabul etmektedir.

Kayseri için aşağıdaki linklerden başvuru yapabilirsiniz. Diğer iller için belediyelerin ilgili sitelerinde yardım linklerine başvurabilirsiniz.

Melikgazi Belediyesi için aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için TIKLA

Kocasinan Belediyesi için aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için TIKLA

İstanbul Büyükşehir belediyesi için BAŞVURMAK İÇİN TIKLA

Ramazan kolisi dağıtan yerlerden bazıları şöyledir. İlgili yardım kuruluşlarına aşağıdan başvurabilirsiniz.

İHH İnsanı Yardım Vakfı

Başvurmak için TIKLA

Kızılay

Başvurmak için TIKLA

İl ve İlçe Belediyeleri

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV)

Başvuru yapmak için TIKLA

Ahpab Derneği

Başvurmak için TIKLA

Deniz Feneri

Başvurmak için TIKLA

Diyanet Vakfı