reklam ver kayseri

Kurban Bayramında Tramvay Ücretsiz mi ?

Kurban bayramına günler kala vatandaşlar ulaşımın ücretsiz olup olmayacağını merak etmeye başladı. Kurban bayramında ulaşım ücretsiz oldu mu?

Kurban bayramına günler kala

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de her bayramdan bir kaç gün önce tramvayların ücretsiz olduğunu açıklıyordu. Ancak bu sefer herhangi bir açıklama olmadı.

16, 17, 18 ve 19 Haziran 2024 Pazar ve Çarşamba günleri Kurban bayramını idrak edeceğiz. Bayrama 2 gün kalmasına rağmen Ulaşımın ücretsiz olması ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ancak, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir şekilde kabir ziyareti yapabilmeleri için arife günü ücretsiz ulaşım sağlanacağı açıklandı.

Anadolu Harikalar Diyarı’nda hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvanat Bahçesi’nin, Kurban Bayramı’nın 2, 3 ve 4’üncü günleri ziyaretçilerine ücretsiz olacağı açıklandı.

Kayseri’de Kurban Bayramında tam bilet ile 16,50 TL olarak ulaşım sağlanacaktır.

Kurban Bayramında ulaşımın ücretsiz olduğu iller :

Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla 4 gün boyunca yurttaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

Tokat’ta Kurban Bayramı dolayısıyla 4 gün boyunca vatandaşlara ulaşım ücretsiz olacak.

Bursada 4 günlük bayram boyunca ulaşım ücretsiz olacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince vatandaşların ulaşımlarını sorunsuz bir şekilde sağlamak amacıyla ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım kurum ve kuruluşları ile Büyükşehir-TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN, Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek.

Trabzon’da Kurban Bayramı boyunca belediyeye ait toplu taşıma otobüslerinin ücretsiz hizmet vereceği açıklandı.

Siirt Belediyesi’nden Kurban Bayramı’nda Ücretsiz Ulaşım Müjdesi verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince vatandaşların ulaşımlarını sorunsuz bir şekilde sağlamak amacıyla ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

Aksaray Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçları Kurban Bayramı’nda vatandaşlara ücretsiz ulaşım imkânı sunacak.

Antalya’da 4 günlük bayram boyunca toplu ulaşımda Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı araçları ücretsiz yolcu taşıyacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı süresince ulaşım’ın ücretsiz olacağını açıkladı.