reklam ver kayseri

Hasan Bitmez Kimdir?

Hasan Bitmez Kimdir ? Hasan Bitmez KAÇ Yaşındadır. Hasan Bitmez Neden Öldü ?

Hasan Bitmez Kimdir ?

Meclis kürsüsünde kalp krizi geçiren Saadet Partisi Milletvekili 54 yaşındaki Hasan Bitmez 14 Aralık 2023’de hayatını kaybetti.

Hasan Bitmez Türk siyasetçi, Saadet Partisi seçim işleri başkanı aynı zamanda 28. Dönem Saadet Partisi Kocaeli milletvekili.

İYİ Partili doktor vekil Turhan Çömez’in ilk müdahalesinin ardından Bitmez, Bilkent Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bitmez’in yoğun bakımdaki 2 günlük mücadelesinin ardından hayatını kaybettiğini duyurdu. 

hasan bitmez
hasan bitmez

1969 yılında Giresun, Alucra’da doğan Bitmez, ilkokulu İstanbul’da okuduktan sonra Gebze İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu ve El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesi’nde okudu.

Milli Gençlik Vakfı’nın çeşitli kademelerinde görevlerde bulunduktan sonra 1999-2004 yılları arasında Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Kurucuları arasında yer aldığı GİLMDER [Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği]’in bir dönem başkanlığını yaptı.

2008-2010 yılları arasında yine kurucuları arasında yer aldığı IYFO [International Youth Form]’nun Genel Başkanlık görevini üstlendi.

2006-2010 yıllarında arasında IIFSO [International Islamic Federation of Student Organizations] Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2010-2014 yılları arasında Şura Meclisi Başkanlığı görevlerini yaptı.

İnsani yardım çalışmaları çerçevesinde Saadet Partisi ve Cansuyu Yardımlaşma Derneğinin yardımlarını Endonezya, Çad, Kamerun, Nijerya, Sudan, Gana, Hindistan gibi muhtelif ülkelere ulaştırdı.

Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı’nda başlayan siyasi çalışmalarına Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde devam etti.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nde çeşitli kademelerde görevde bulunduktan sonra Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.
2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Genel Merkez Seçim Karargâh Başkanlığını üstlendi.

Saadet Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve ESAM [Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi] Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi’ydi.

Evli ve bir çocuk babası olan Bitmez, Arapça ve İngilizce biliyordu. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde 28. Dönem Kocaeli Milletvekili seçilmişti.

Bitmez, TBMM’de fenalaşmasının ardından kaldırıldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde 14 Aralık 2023 günü hayatını kaybetti.