Deprem Olurken Okunacak Dua, Deprem Duası | GarajKayseri.com
Deprem Olurken Okunacak Dua, Deprem Duası | GarajKayseri.com
Deprem Olurken Okunacak Dua, Deprem Duası

Deprem Olurken Okunacak Dua, Deprem Duası

Deprem anında hangi duayı okunmalıyız. İşte deprem duası

Ülkemizde depremler art arda olmaya devam ediyor. Büyük ve küçük şiddette depremler ülkemizde her an meydana gelebilmektedir.

Deprem olurken ilk yapmamız gereken şey sakin kalmaktır. Kesinlikle paniğe kapılmamalıyız. Hemen kanepe, yatak gibi eşyaların önüne çöküp başımıza yastık koyup beklemeliyiz. Aile fertlerini de sakinleştirip onlarında çökmelerini sağlamalıyız.

Deprem olurken Bismillah çekip aşağıdaki duaları okumalıyız.

“Bismillahi hayril Esmâi. Bismillahillezî lâ yedurru ma’a’smihi şey’ün fil ardı velâ fissemâi ve hüves Sem’îul Alîm.”

Manası: “O Allah’ın ismiyle (akşamladım) ki, O’nun ismiyle birlikte ne yerde, ne de gökte hiç birşey zarar veremez. O ki hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.”

DEPREM DUASI OKUNUŞU

“Allâhümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente aleyke tevekkeltü ve ente Rabbül-arşil-azîmi lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîmi mâşâallâhü kâne ve mâ lem yeşâü lem yekûn a’lemu ennellâhe alâ külli şey’in kadîrün ve ennellâhe kad ehâte bikülli şey’in ilmen ve ahsa külle şey’in adeden. Allâhümme innî eûzübike min şerri külli nefsin ve min şerri külli dâbbetin ente âhizün binâsiyetihâ inne Rabbi alâ sırâtın müstakim.”

DEPREM DUASI ANLAMI

“Allah’ım! Sen, benim Rabbimsin. Sen’den başka ilah yoktur, Sana güvendim, Sen o muazzam arşın sahibisin. Yüce ve kudretli Allah’tan başka sığınacak kimse yoktur. Allahü Teâlâ ne dilerse o olur, her kudret ve kuvvet O’nun elindedir. O her şeyi ve her şeyin sayısını bilir. Allah’ım! Her kötü mahlûktan, hayvandan ve her afetten Sana sığınırım. Her şeyin idaresi yed-i kudretindedir. Allah’ım! Beni Senin doğru ve hak yolundan ayırma.”

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) şöyle buyuruyor:

Tedbir kadar akıllıca bir davranış yoktur. Gece olduğunda yemek ve su kaplarınızın üstünü kapatın. Uyumadan ateşi söndürün, ateşi yanık bırakmayın…

YAZAR HAKKINDA

Garaj Kayseri Garaj Kayseri Web Sitemizde ; Kayseri ve Türkiye Haberleri, Trafik Haberleri , Araba Teknik Bilgiler ile ilgili yazılar bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
deprem duası

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar