Deprem Çantasında Olması Gereken Malzemeler | GarajKayseri.com
Deprem Çantasında Olması Gereken Malzemeler | GarajKayseri.com
Deprem Çantasında Olması Gereken Malzemeler

Deprem Çantasında Olması Gereken Malzemeler

Türkiye jeolojik olarak deprem bölgesinde olduğundan dolayı her evde mutlaka deprem çantası olması gerekmektedir.

Türkiye’de sık aralıklarla büyük ve yıkıcı depremler meydana gelmektedir. Deprem olduğu zaman evde durmayıp kendimizi dışarı atmaktayız. Deprem sonrası eve girmek istemediğiniz zaman deprem çantası bize kolaylık sağlayacaktır.

Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir Afet ve Acil Durum Çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir.

Depremin yaşanmadan önce alınması gereken en önemli tedbirlerden biri deprem çantası hazırlamaktır. Enkaz altında kalsanız yada kendinizi dışarı attığınız zaman deprem çantasındaki malzemeler sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir. Deprem çantası sayesinde Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Deprem çantanız evinizde vestiyerde, kapının girişinde ve en kolay ulaşabileceğiniz yerde olması gerekmektedir. Deprem sırasında paniğe kapılmadan çök kapan tutun yapmadan önce çantanızı hemen yanınıza alın. Deprem bittikten sonra deprem çantanızı yanınıza alarak binadan tahliye olabilirsiniz.

deprem cantasi

Deprem Çantasında Olması Gereken Malzemeler Nelerdir ?

Kimlik Fotokopisi

Deprem sigorta poliçesi

İlk yardım çantası

Su

Bozulmayan gıdalar, (Konserve ve bisküvi gibi)

Battaniye

Uyku Tulumu

Çadır

El feneri

Taşınabilir şarj aleti Powerbank

Düdük

Çakmak

Çorap ve iç çamaşırı

Yağmurluk

Tuvalet kâğıdı

Hijyenik Ped

Islak mendil

Kâğıt, kalem

Küçük makas

Afet ve Acil Durum Çantası sadece evinizde, iş yerinizde değil okulunuzda, sınıfınızda da olmalıdır. Deprem Çantası hazır olarak satılabilmektedir. AFAD’ın ihtiyaç listesine göre güncel olarak 1.500 TL ile 2.000 TL arasında değişen deprem çantası satın alabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Garaj Kayseri Garaj Kayseri Web Sitemizde ; Kayseri ve Türkiye Haberleri, Trafik Haberleri , Araba Teknik Bilgiler ile ilgili yazılar bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar