reklam ver kayseri

Asgari Ücret Temmuz Zammı Belli Oldu

2024 Temmuz ayında Asgari Ücrete ara zam yapılacak mı. Ara zam oranı belli oldu. İşte asgari ücret icin ara zam ile ilgili tüm detaylar.

2024 Temmuz ayında Asgari

Asgari ücrette artış beklentisi kulisleri hareketlendirdi!

2024 Temmuz ayı asgari ücret ara zam için konuşulan son oran belli oldu. Yıl başında yapılan asgari ücret zammının ardından gözler şimdi ise Temmuz ayına çevrildi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ara zam yapılmayacağını belirtmiş olsa da son gelişmeler beklentileri artırdı.Kulislerde asgari ücrete yüzde 15 oranın bir iyileştirme yapılabileceği konuşuluyor. Kulis iddiaları gerçekleşirse Temmuz ayında yapılacak zam ile Asgari ücret 17.002 TL’den 19.552 TL’ye yükseltilecek.

Karakaş şunları kaydetti:

“Yapılacak zam, asgari ücretle geçinen vatandaşların hayat pahalılığı için önemli bir destek olacak. Geçim sıkıntısı yaşayan asgari ücretliler, gıda, kira ve diğer temel ihtiyaçlardaki fiyat artışlarından olumsuz etkileniyor. Zor durumda olan asgari ücretliler için planlanan zam, ekonomik anlamda büyük bir rahatlama sağlayacak.”

Asgari ücrette ek zam yapılmazsa 2024 yılının sonuna kadar 17 bin 2 lira olarak yatırılacak. 2025 yılının ocak ayında ise komisyon görüşmeleri neticesinde yeni asgari ücrete karar verilecek. Bu durumda asgari ücret komisyonunun görüşmelere aralık ayında başlaması bekleniyor.