reklam ver kayseri

Akaryakıta ÖTV Zammı Geldi, Yeni Fiyat Listesi

Enflasyonun açıklanmasının ardından Akaryakıtta ÖTV zammı yapıldı ve fiyatlar güncellendi. Motorin, Benzin ve LPG’ye zam geldi.

Enflasyonun açıklanmasının ardından Akaryakıtta

TÜİK’in bugün enflasyon verisini açıklamasıyla motorin ve benzine özel tüketim vergisi (ÖTV) zammı geldi. Akaryakıtın litre fiyatı 2 lira artmış oldu. Otogazda da 1 lira 70 kuruşluk artış oldu.

TÜİK rakamlarına göre 2024 Haziran’da enflasyon aylık bazda yüzde 1.64 arttı, yıllık enflasyon ise 71.60 seviyesinde. ENAG’a göre ise enflasyon yıllık bazda yüzde 113.08 oldu.

Bugün (3 Temmuz 2024 Çarşamba) saat 10:00 itibariyle geçerli olacak şekilde ÖTV artışı sebebiyle benzine 2.21TL, motorine 2.07TL ve LPG Oto gazda 95kuruş zam kesinleşmiştir.

Zammın ardından benzin ve motorinin litre fiyatı Kayseri’de 46 TL’ye, LPG’ni ise litre fiyatı Kayseri’de 23,59 TL’ye yükseltildi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Kayseri’de Güncel Akaryakıt Fiyatları

Bu fiyatlar bayiler için belirlenen tavan fiyatlardır. Bayiler bu fiyatları aşmamak kaydı ile istediği fiyattan satış yapabilir. Bu yüzden petrol il ve ilçelerde fiyatlar farklılık gösterebilir.

OPET AKARYAKIT FİYATLARI

Motorin, litresi : 46,13 TL

Benzin, litresi : 46,25 TL

LPG, litresi : 23,59 TL ( AYGAZ )